Canan Evren Sigorta

Ticari Alacak ve Tahsilat Sigortası

Ticari Alacak ve Tahsilat Sigortası

SİZ DÜNYAYA AÇILIN,  ALACAKLARINIZI BİZ YÖNETELİM…

Siz cironuzu büyütün,  müşteri istihbaratınızı biz yapalım,

Siz yeni pazarlar bulun, temerrüte düşen müşteri alacaklarınızı biz tahsil edelim,

Siz hizmet kalitenize odaklanın,  tahsil edilemeyen müşteri faturalarınızı biz size ödeyelim,

TİCARİ ALACAK VE TAHSİLAT SİGORTASI

Canan Evren Sigorta olarak 2007’den bu yana Ticari Alacak Sigortalarında uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz. 

Sigortalılarımız diyor ki:

“Ticari Alacak Sigortası,  işlerimizi adım adım büyütmemizde bize yardımcı oldu. Daha kaygısız ve daha verimli bir hizmet sunmaya başladık, mevcut müşterilerimiz ile çalışmalarımızı artırdık. En önemlisi de yeni müşterilerle  ticari ilişkiler başlattık.”

Yurt içinde ve dışında şirketinizin müşteri yapısına özel poliçe dizayn ediyoruz.

Alacak Sigortası poliçesi, şirketlerin ihtiyaçlarına hizmet  vermek amacıyla tasarlanmıştır. Sigortalılarımıza özel ihtiyaçları ve riskleri dikkate alarak esneklik sağlamak üzere tasarlanmış poliçelerle benzersiz bir hizmet ağımız da mevcuttur. Online ekranlarımız  ise  şirket ihtiyaçlarınıza  özel tasarlanmıştır.

Çok uluslu şirketlerin alacak sigortası ihtiyaçlarını anlamak!

İş alacak riskini yönetmeye geldiğinde, çok uluslu şirketlerin ihtiyaçları yerel şirketlerin ihtiyaçlarından farklılık gösterir. Ticarette farklı lokasyonlarda  faaliyet sürdürülmesi ve küresel dalgalanmaların yönetilmesinin öneminin bilincindeyiz.  

ULUSLARARASI ALACAK SİGORTASI İHRACATLARINIZ İÇİN TASARLANMIŞTIR.

Siz neredeyseniz, biz oradayız!

Güçlü sigorta şirketlerinin çok uluslu organizasyon yapılarının desteği ile  verdiğimiz alacak sigortaları hizmetimiz,  50’den fazla ülkede bölgesel operasyonlarla işlerinizi  geliştirmenize yardımcı olmaktadır.

Kısacası ekip arkadaşlarımız, çalışanlarınız neredeyse onlarla birliktedir.

Alacaklarınızı yönetirken sizinle tek bir ekip oluyor, güvenceye ihtiyaç duyduğunuz ülkelerde desteğimizi sunuyoruz.

Alacak sigorta poliçeniz, alacak portföyünüzü yönetmek için size özel ve online sistemler temin eder.

DEVLET DESTEKLİ ALACAK SİGORTASI İLE DE YANINIZDAYIZ.

04/06/2018 tarihli ve 2018/11892 sayılı Bakanlar Kurulu'nun “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Ticari Alacak Sigortası Sunulmasını İçeren Devlet Destekli Sistemin İşleyişine Dair Kararı” ile oluşturulan bir sigorta sistemidir. 18/11/2005 tarihli ve 25997 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkındaki Yönetmelikte” tanımlanan işletmelerden, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen koşulları sağlayan KOBİ'ler bu sistemden yararlanabilmektedir. Bu sistem ile herhangi bir teminata bağlanmamış vadeli satışlarından doğan borcun ödenmeme riskinin teminat altına alınmaktadır. Mevcut uygulamada ciro kriterinden dolayı alacaklarını sigorta altına alamayan KOBİ lere de bu sistem ile ciddi bir imkan sunulmaktadır.

KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'nden kimler faydalanabilir?

Sistemin başlangıcında ilgili yönetmelikteki tanımlamalara göre Mikro ve Küçük İşletme sınıfına giren işletmeler yararlanabilecektir. Orta büyüklükteki işletmelerin bu sistemden yararlanabilmesi için çalışmalar devam etmekte olup, ileriki dönemde bu sınıftaki işletmeler de KOBİ'lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'nden yararlanmaya başlayacaktır. Mikro ve Küçük İşletme tanımında bulunan ciro kriteri baz alınacak diğer kriterleri karşılama şartı aranmayacaktır. Buna göre yıllık toplam cirosu 25.000.000 TL altındaki işletmeler kapsam dahilindedir. Sadece yurt içi teminatı sağlanmaktadır.

ÖZEL SUNUM DOSYAMIZI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

whatsapp
Hemen Ara
TOP