Canan Evren Sigorta

Nakliyecinin özel TAŞIMA SIGORTASI

Nakliyecinin özel TAŞIMA SIGORTASI

Kamyonunuzun değerinden, daha değerli yükler taşıdığınızın farkındayız!

Nakliyeciler derneği ile birlikte oluşturduğumuz bu proje ile;

Bir yıl boyunca sınırsız sayıda her taşımanız araç başı 250.000 TL teminat ile,  yıllık Brüt 315 TL prim karşılığında trafik kazalarına karşı güvencemiz altında olacaktır.

Başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

 

1 - SİGORTA KONUSU

Sigortalının gerek kendi mülkiyetinde olan gerekse kiralayarak kendi sorumluluğu altında çalıştıracağı kamyonlarla yurt içinde yapacağı ‘Muhtelif (*)’ emtia taşımacılığından dolayı işbu poliçe ile ‘“Kamyon Klozu ” teminatına dahil rizikoların gerçekleşmesi sonucunda aşağıda belirtilen teminat/koşullara bağlı olarak sigortalıya düşecek yük üzerindeki mülkiyet menfaatinin sigortasıdır.

Bu poliçe, yükü taşıyan sigortalı aracın, çarpması, çarpışması, devrilmesi  ile sonuçlanan  trafik kazalarına bağlı zararlar için oluşturulmuştur.

Yükleme, aktarma, boşaltma  riskleri hariçtir.

Bu risklerden dolayı sigortalımızdan talep edilecek haksız taleplerde danışmanlık hizmeti de verilecektir.

Bu nedenle araç yüklendikten sonra yola çıkmadan hemen önce yükün fotoğrafının çekilmesi, adrese varıldığında da yük boşaltılmadan önce fotoğrafının çekilmesi kamyon sahibini “yükleme hatalarına karşı”  haksız taleplerden koruyacaktır.

Yükleme - aktarma - boşaltma gibi sorumluluğunuzda olmayan riskleri üstünüze almamanız için imzaladığınız sözleşmelere dikkat etmelisiniz!

Bu güvencemizde hemen hemen bütün emtia türleri poliçemizin konusuna dahil olup,

Sadece aşağıdaki emtialar teminat haricidir. Eğer bu emtiaları taşıyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz!

Teminat harici olan emtia çeşitleri:

  1. Cenaze taşımaları ,her türlü kişisel eşya (keman, piyano, gözlük vb. gibi)
  2. Kıymetli evrak, nakit para, mücevherat, altın, gümüş, kürk, ipek halı, antika eşya, saat, değerli maden ve taşlar, tütün ve yanıcı, parlayıcı,patlayıcı maddelerin taşınmasından doğacak tazminat talepleri,
  3. Kristal
  4. Otomobil
  5. Canlı hayvan taşımaları
  6. Bilgisayar mikroçipleri

Önemli Not:

(*) Cep telefonu, ipad, tablet emtiaları ise, 50.000 TL alt limit  ile sınırlı olmak üzere teminata dahildir.

(*) Konteynır ile yapılan taşımalarda konteynıra gelen zararlar 1000 TL limitle dahildir. Ancak emtia sıfatıyla taşınan içi boş konteynırlar hariçtir.

(**) İşbu poliçe ile teminat sağlanan araç başı 250.000 TL limitten kasıt, her bir seferde taşınacak emteanın kamyon vasıtalarıyla yapılacak taşımaları için maksimum limit olmasıdır.  Karayolu ile yapılacak kamyon  taşımalarında bu limit araç başına olup; konteyner / römork  adedine bakılmaksızın yukarıda belirtilen araç başı sağlanan maksimum teminat limitidir.

3 - SİGORTALI VE SİGORTACININ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Yukarıda belirtilen 250.000 TL teminat limiti araç başı ve yıllık limit olup,  limitini aşan meblağdan sigortacı hiç bir şekilde sorumlu olmayacak ve bu limiti aşan kısım tazmin edilmeyecektir.

Sigortalının Yükümlülükleri:

Sigortalının herhangi bir hasar veya kaza anında mutlaka kaza tespit tutanağı tutturması ve tutulacak tutanağa hasardan sorumlu kişilerin isim ve imzalarının alınması şarttır ve taraflar arasında böyle kararlaştırılmıştır.

Araçların istihab haddi aşılmamalı, gabari dışı yükleme yapılmamalıdır.

whatsapp
Hemen Ara
TOP