Canan Evren Sigorta

Biyogaz ve Biyokütle Enerji Tesisleri Sigortası

Biyogaz ve Biyokütle Enerji Tesisleri Sigortası

BİYOGAZ & BİYOKÜTLE  ENERJİ TESİSLERİ RİSKLERİNİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Biyogaz enerji  üretimi tesisleri  çok yakında ülkemizde de dünyada ki gibi yenilenebilir enerji sektörünün lokomotifi  olacaktır

Bunun yanı sıra petrol ağır yağ atıkları, şehir çöpleri, tıbbi atıklar, tarımsal atıklar, sera atıkları, otel atıkları, kağıt fabrikası atıkları, naylonlar, hurda lastik atıkları gibi birçok katı atık ise polycrack (yakmadan) gazlaştırma yöntemi ile ortadan kaldırılabilmekte ve bu işlemden  kaliteli yakıt,  gaz, karbon ve saf su hammaddeleri  elde edilecektir.

Bununla birlikte dünyada ödül almış olan teknolojilere özel  teminatlar oluşturarak olası risklerin belirlenerek teminat altına alınması çerçevesinde çalışmalara başlamış bulunmaktayız.

Yatırımcı açısından yüksek verimlilik  ve çevre güvenliği vaat eden teknolojilerle kurulmuş olan Tesislerin enerji  üretimi performansı  da teminat altına alınabilmelidir.

Örn:  Bir ton organik atıktan ……….M3 Gaz çıkmasının performansını  taahhüt edecek olan teknoloji sahibi şirket ile birlikte Biyogaz Tesisi yatırımcısına performans garanti teminatı  sağlanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Diğer tüm riskler doğal tehlikelerden mekanik sorunlara, işçi güvenliği  ve çevre kirliliği hasarlarına kadar uzanabiliyor. İş durdurucu bir hasar meydana gelmesi sonucunda ise işin büyüklüğüne göre telafi etmesi kolay olmayan rakamlar ortaya çıkabiliyor. 

Bu konudaki tecrübemizle birlikte biyokütle enerji  tesislerinizde mühendislerimizle yapacağımız risk ölçümü ve analizlerimiz sonrasında  tesisinize sunabileceğimiz güvenceleri sizinle paylaşıyoruz.

whatsapp
Hemen Ara
TOP